Kako uči moj mozak?

Autor: Anita Dujela, 9. 3. 2017.

Povodom Tjedna mozga 2017., Zavod za neuroznanost Medicinskog fakulteta u Splitu poziva sve osnovne škole na području Splita i okolice, da tijekom održavanja razredne nastave likovne kulture pokrenu tematske likovne radionice na temu „Kako uči moj mozak“. S ciljem predstavljanja najboljih radova izrađenih tijekom istih likovnih radionica, Zavod za neuroznanost Medicinskog fakulteta u Splitu objavljuje:

Likovni natječaj „Kako uči moj mozak“

Program 16.tjedna mozga u Splitu - predavanja za javnost

Likovni radovi mogu biti izrađeni u svim željenim tehnikama. Uzrast učenika: od prvog do četvrtog razreda osnovne škole.

Najbolji radovi bit će nagrađeni, te izloženi i predstavljeni na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Splitu, u razdoblju od 17. – 24. ožujka 2017.

"Mozak uči svakim danom, od prvog dana kada stignemo na ovaj svijet. Polako se stvaraju brojne veze kojima razvijamo svaku od naših vještina. U početku učimo puzati, pa učimo hodati, pa polako počinjemo govoriti. Onda se polako učimo i igrati s drugima, trčati, skakati, netko uči plivati, netko plesati, netko crtati. Krenemo u školu i svakog dana učimo pisati i čitati slova. Sve to marljivo vježba naš mozak kako bi bili sve bolji i bolji u svojim aktivnostima. Čak i kad spavamo on to sve ponavlja kako bi sutra bili još bolji. Naš mozak je kao jedno veliko računalo koje svakog dana može napraviti nešto novo. I što je najbolje od svega, nema kraja njegovom učenju. Dok god se trudimo, naš mozak uči, ne posustaje i vodi nas novim iskustvima i vještinama.

Moramo mu reći hvala!"

Koordinator Tjedna mozga 2017.:
prof.dr.sc. Zoran Đogaš
dekan Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu