Obavijest o održavanju nastave na daljinu

Autor: Antonela Matić, 15. 3. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

sukladno uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja nastava će se od ponedjeljka, 16. ožujka, odvijati putem informacijsko-komunikacijskih tehnologija. Očekivano trajanje nastave na daljinu je dva tjedna. U ponedjeljak i utorak će se uspostavljati konačni sustav komuniciranja, a svi učenici će već od ponedjeljka pratiti nastavu putem HRT 3 (razredna nastava) i Sportske TV (predmetna nastava).

Za detljnije informacije klikni na „više“.

Razredna nastava:

Isporuka obrazovnih sadržaja za učenike razredne nastave organizirana je u suradnji sa Hrvatskom televizijom na HRT-3 pod nazivom Škola na trećem.

Nastava će se, sukladno kurikulumima i nastavnim programima, odvijati svaki dan u sljedećim terminima:

Razred

1. razred OŠ

8.00.-10.00 h

2. razred OŠ

10.00-12.30 h

3. razred OŠ

13.00-16.00 h

4. razred OŠ

16.00-19.00 h

S obzirom da učenici razredne nastave za vrijeme trajanje nastave na daljinu neće koristiti mrežne platforme, potrebna komunikacija (smjernice, pomoć, podrška) odvijat će se preko njihovih učitelja. Molimo sve roditelje da aktivno prate svoju e-mail poštu jer će i to biti jedan od načina komunikacije s učiteljima.

Samo roditelji učenika razredne nastave koji nemaju mogućnost ostaviti djecu pod nadzorom, tj. ne mogu ih ostaviti samostalno kod kuće, se trebaju javiti u školu.

Predmetna nastava:

Nastava za učenike predmetne nastave održavat će se putem platforme Microsoft Teams, unutar Office 365 sustava. Učenici će se u sustav prijaviti putem svojih Carnet identiteta te će biti dodani u virtualne učionice. Roditelji učenika koji nemaju ili trebaju ponovno izdavanje AAI lozinke trebaju u ponedjeljak nazvati školu. Kada se virtualne učionice osposobe, na webu će biti objavljene poveznice za svaki razred.

Virtualna učionica je osmišljena kao obrazovna društvena mreža unutar koje će učenici komunicirati sa svojim učiteljima i rješavati zadatke koje im zadaju. Učenici će za svaki dan dobivati upute za rad od strane predmetnih učitelja i razrednika. Učenici trebaju izvršavati zadatke postavljene u virtualnoj učionici. Učitelji će pratiti njihove aktivnosti, ali ih neće brojno ocjenjivati za vrijeme trajanja nastave na daljinu.

Učeniku koji cijeli dan nije bio aktivan u virtualnoj učionici, roditelj je dužan kod razrednika opravdati njegov izostanak.

Neprimjereno ponašanje učenika u virtualnim učionicama jednako je kažnjivo kao i neprimjereno ponašanje u školi.

Na web stranici škole bit će postavljene i poveznice za svaki razred preko kojih će učenici moći dobiti dodatne materijale i upute učitelja putem weba.

Dok se virtualne učionice ne osposobe u potpunosti, u ponedjeljak i utorak, na Sportskoj TV bit će pripremljeni obrazovni sadržaji u obliku video materijala po sljedećem rasporedu:

Razred

5. razred OŠ

8 – 9.30 h

6. razred OŠ

9.30. – 10.45. h

7. razred OŠ

10.45 – 11.50 h

8. razred OŠ

11.50 – 12.45 h

Za detaljnije rasporede kliknite na poveznicu: NASTAVA NA DALJINU-RASPORED

U ovoj situaciji nije važno samo naučiti nastavno gradivo koje je pred nama, već je važno naučiti odgovorno se ponašati prema sebi i drugome. U ovom trenutku važno je biti samodiscipliniran, odgovaran i imati razumijevanja prema drugome.

Kako razgovarati s djecom i pružiti im podršku, pročitajte na sljedećoj poveznici:

KAKO PRUŽITI PODRŠKU DJECI U PERIODU ZDRAVSTVENE KRIZE

Molimo vas da i dalje redovito pratite obavijesti na web stranici škole.