Dječje gradsko vijeće

Autor: Snježana Nižetić, 7. 11. 2014.

Predstavnik Vijeća učenika naše škole, Toma Jukić (6.a), sudjelovao je na drugoj sjednici Dječjeg gradskog vijeća Grada Splita održanoj 31. listopada 2014.

Na početku sjednice mladi su vijećnici izvijestili o provedbi akcije „Splitska djeca o Konvenciji“ u svojim školama. U mjesecu listopadu su naime održavane radionice koje su obuhvaćale teme dječjih prava, volontiranja, diskriminacije, ali i pravih izbora!

Nakon toga vijećnici su izglasali svoj Statut te izabrali predsjednicu Vijeća te njezine zamjenike. Dogovorili su  sastanke svaka tri mjeseca, a prvi zadatak je izrada web stranice Dječjeg gradskog vijeća.

Savjetnica Ureda pravobraniteljice za djecu u Splitu Branka Reić-Kukoč prezentirala je aktivnosti koje provodi Ured te naglasila važnost upoznavanja i savjetovanja djece o načinu ostvarivanja i zaštite njihovih prava i interesa.

O našem vijećniku…

TOMA JUKIĆ, učenik 6.a razreda, izabran je za predstavnika Vijeća učenika te ove godine predstavlja našu školu u Dječjem gradskom vijeću. U okviru Vijeća djeluje šest Odbora,a Toma će sudjelovati u Odboru za suradnju koji ima osam članova.

U slobodno vrijeme pohađa dramsku grupu Gradskog kazališta mladih. Aktivno govori francuski jezik i voli čitati.

Pripremila: Sanja Mamić

« Ožujak 2024 »