Duje Pirić - Sportaš Hrvatske VI. kategorije

Autor: Snježana Nižetić, 2. 7. 2015.

Na samom završetku osnovnoškolskog obrazovanja, dužnost nam je, ali i čast predstaviti ne manje važan i vrijedan uspjeh našeg učenika od onog školskog. Naime, učenik, sada već bivšeg 8.b razreda, Duje Pirić u 2014.godini ostvario je status sportaša Hrvatske u VI.kategoriji darovitih sportaša.

Duje godinama igra  za prvu postavu Boćarskog kluba Naklice-Omiš, a dvojno je registriran za BK „Sveti Ante“ gdje također redovito nastupa. Ovaj kadetski reprezentativac Hrvatske nastupio je na prvenstvu Županije u Splitu (25.-27.6.2014.) te osvojio u svih šest disciplina prvo mjesto! Na ovaj način, Duje je postavio teško dohvatljiv rekord.

Uslijedilo je prvenstvo Hrvatske za kadete u Rijeci gdje Duje osvaja prvo mjesto u disciplini preciznog izbijanja, drugo mjesto u disciplini brzinskog izbijanja te treće mjesto u štafeti brzinskog izbijanja i disciplini par klasično. Nastavak ovog uspješnog niza najljepše je objedinjen na međunarodnim natjecanjima kadetskih reprezentacija u Sloveniji i Monte Carlu, gdje Duje sa svojim reprezentativcima osvaja drugo mjesto te je pritom proglašen najboljim igračem Hrvatske!

Članovi kluba za koji Duje igra imaju samo riječi pohvale. Duje je odgovoran sportaš koji trenira s ljubavlju.

Iako je završio svoje školovanje u našoj školi, i to uz uzorno vladanje i vrlo dobar uspjeh, mi mu i u budućem radu želimo mnogo uspjeha i sportskih ostvarenja. Prvo natjecanje koje je pred njim je državno natjecanje u Rijeci od 08. do 12. 07. 2015. A onda slijedi novi početak u jednoj od splitskih srednjih škola…

Duje sretno!

Pripremile: Ivona Mekinić, Anita Dujela