Čestitka za Mali dom

Autor: Anita Dujela, 29. 3. 2017.

Učenici 4.razreda izradili su i poslali čestitke svojim prijateljima u Malom Domu u Africi. Ovom prigodom smo koristili Donaciju poštanskih maraka i filatelističkih proizvoda Hrvatske pošte, kako bi pokazali dio bogate hrvatske kulturne baštine.

"Poznato je da filatelija širi spoznaje i vidike mladih ljudi, pridonosi upoznavanju različitih kultura, poticanju prijateljstva među ljudima diljem svijeta i njegovanju zajedničkih ljudskih vrijednosti." (Hrvatska pošta)

U nastavku možete pročitati naše pismo i pogledati aktivnosti.

"Dragi naši! Tek toliko da vas svih skupa pozdravimo... pratimo vas i dalje i rado vas se sjetimo. Bliži se Uskrs i želimo vam poslati poruku ljubavi i radosti. Naši mališani su se sjetili svojih prijatelja i izradili čestitke. Ovoga puta je to mali skromni dar, nismo prikupljali donaciju. Znamo da to i ne očekujete, ne trebate niti reći...Učenici 4. razreda željeli su svojim rukama napraviti uspomenu za vas. Pa su se sjetili da bi poslali i malo Kiki bombona. Pa su htjeli i plave balone.. Tu smo ih zaustavili. Svjesni da svaki paket teško putuje do Afrike, spremili smo mali svežanj kojeg će vam valjda netko uskoro donijeti sa sobom. Pisma koja su unutra su čestitke i dječji ručni rad, a omotnice su originalni proizvod Hrvatske pošte sa vrijednim markicama koje su zaštićena kulturna baština. Mislimo da će djeci biti šarena i zanimljiva. Eto, dragi naši.. primite naše poljupce i pozdrave!

Marčelina, Dino, Tomislav, Toma, Tonko, Ivan, Danijel, Maris, Luka, Gabriela, Ella, Borna, Milica i Anita"

Milica Josipović, Anita Dujela

« Ožujak 2024 »