Tjedan sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: Antonela Matić, 17. 11. 2017.

Prije 26 godina, 18. studenoga, Vukovar potopljen krvlju i suzama pao je u ruke neprijatelja. Kako se žrtva Grada Heroja nikada ne bi zaboravila, učenici OŠ Srinjine su u tjednu sjećanja odali počast junacima koji su dali svoje živote za obranu domovine.

Fotogalerija

Učenici su prenijeli svoje emocije na likovne radove te izradili plakate u čast Vukovaru i poginulim braniteljima. Neki panoi objedinili su radove učenika od prvog do osmog razreda.

Učenicima su svoja svjedočanstva prenijeli dragovoljac Domovinskog rata, satnik Boško Ramljak te pripadnici 4. gardijske brigade, satnik Miljenko Modrić Miki i poručnica Sandra Vuknić. Dirnuti učenici su branitelje nakon predavanja zasuli pitanjima. Zanimalo ih je kako su se nosili sa strahom, jesu li ikada požalili odlazak u rat, kako su reagirali njihovi roditelji, o čemu su tada razmišljali...

Naposlijetku, učenici su napravili zajedničku fotografiju na kojoj su svojim tijelima formirali oblik vukovarskog vodotornja i zapalili svijeće.

Veliko zadovoljstvo i čast mi je bila danas predavati učenicima vaše škole o Domovinskom ratu. Emocije koje su iskazali i konstruktivna pitanja koja su mi postavljali, daju mi novu snagu i podstreh za budućnost.“

- satnik Boško Ramljak, dragovoljac Domovinskog rata

U tjednu sjećanja na Vukovar, Škabrnju i sve žrtve Domovinskog rata... DA SE NE ZABORAVI!!! Ranim jutrom na obroncima Mosora u Srinjinama tražeći osnovnu školu primjećujemo kolonu još pospanih učenika, prateći učenike dolazimo do škole. Pomalo i mi nervozni, jer nismo ni profesori ni učitelji, ali ipak smo mi stari ratnici, treba našoj djeci reći istinu o ratu. Susret s ravnateljicom Zrinkom, proba prezentacije i napokon dolaze ta nevina i iskrena lica naše djece. Pogledi puni strahopoštovanja jer oni znaju da su došli veterani 4. gardijske brigade. Znaju djeca s obranaka Mosora što je Domovinski rat, što je 4. gardijska brigada. Pristojno i pažljivo slušaju istinu o Domovinskom ratu jer njihovi djedovi, očevi, stričevi su se borili za Domovinu.“

-pripadnik 4. gardijske brigade, satnik Miljenko Modrić Miki