INTCONF2024

Autor: Marija Bošković, 6. 5. 2024.

MEĐUNARODNA KONFERENCIJA ZA  UČITELJE RAZREDNE NASTAVE,

OBRAZOVNE STRUČNJAKE I ZNANSTVENIKE U PRIMARNOM ​ OBRAZOVANJU

INTERNATIONAL CONFERENCE FOR PRIMARY SCHOOL TEACHERS, ​ EDUCATIONAL EXPERTS AND SCIENTISTS IN PRIMARY EDUCATION​

Pogled u učionicu - od tradicije do suvremenosti

A view into the classroom   –  from tradition to modernity

Brela, Republika Hrvatska

​​28.4.2024. - 1.5.2024.

Na trećoj Međunarodnoj konferenciji za učitelje razredne nastave, obrazovne stručnjake i znanstvenike u primarnom obrazovanju koja se održavala u Brelima od 28. travnja do 1. svibnja, svoja izlaganja, radionice i iskustva predstavile su stručna suradnica, psihologinja i stručna suradnica, knjižničarka naše škole.

Klikom na više pogledajte detalje konferencije...

Psihologinja, Ivana Jerčić i školska knjižničarka, Marija Bošković svojim su izlaganjima  predstavile rad, raznim istraživanja i iskustvima potaknule su druge učitelje na ideje i nove radionice u svojim školama. Cilj Projekta  „Dok ruksak skita, knjiga se čita“  je približiti knjigu roditeljima i učenicima, te ih motivirati  na čitanje knjiga koje nisu školske lektire i osvijestiti ih na njegovanje pisane riječi. Uz navedeno, ovim se nastoji uključiti obitelj u proces obrazovanja kroz upoznavanje  različitih aspekta djetetovog razvoja, i svakako važnosti roditeljske uloge tijekom odrastanja.

Svjesni važnosti promjena koje se događaju u školama u svijetu, pa tako i u Republici Hrvatskoj, na ovogodišnjoj konferenciji stavili su poseban naglasak na izazove poučavanja s kojima se učitelji susreću i inovativne metodičke postupke i pristupe koji su proizašli iz učionica.

Ova konferencijom povezala je iskustva učitelja, znanstvenika i stručnjaka iz šire obrazovne zajednice, kako bi svi učitelji zajednički donijeli zaključke te promovirali rješavanje izazova obrazovne transformacije kroz interdisciplinarni pristup.

« Svibanj 2024 »