HLAPIĆEV TJEDAN U U 3. RAZREDU OŠ „SRINJINE“

Autor: Antonela Matić, 21. 11. 2019.

„ A tkogod ide nekome u pomoć, taj se ne boji ničega, već samo da će zakasniti“

U Tjednu šegrta Hlapića (11.11.-15.11.2019.),učenice i učenici 3. r.,  bili su uključeni u razne aktivnosti kroz integriranu nastavu.

Rješavajući zadaće hrvatskog jezika bolje smo upoznali spisateljicu Ivanu Brlić Mažuranić,te je intervjuirali,naučili smo kakvo je književno djelo roman, upoznali neke „stare – nove“ riječi i izreke, stvarali priče, pripovijedali, zamišljali, dramatizirali pojedine dijelove romana, raspravljali, poštivali pravopisne norme ,pisali sastavke,rješavali kviz znanja…

Igrani film Silvija Petranovića, prema ovom romanu, upoznat ćemo kroz medijsku kulturu, te ga usporediti sa animiranim filmom Croatia filma.

Matematičke zadatke smo prilagodili likovima i događajima iz romana, a na satu prirode i društva izrađivali Hlapićev zemljovid. Kroz glazbene aktivnosti smo smišljali brojalice i pjesmice, pjevali i svirali na dječjim instrumentima. Tjelesne aktivnosti smo posvetili starim i već zaboravljenim dječjim igrama, a na satu razrednika u sklopu razrednog projekta „Živjeti zdravo“,spremali i jeli hranu iz Hlapićevog doba. Upoznali smo se i sa starim zanatima i alatkama.

Na satu likovne kulture izrađivali smo i oblikovali Hlapićevu čizmicu.

Nakon cjelotjednih aktivnosti, učenice i učenici, učiteljica Milica i pripravnica Josipa su kao likovi iz romana „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“, veselo i kroz učenje kroz igru, proslavili Hlapićev tjedan.

Svi su se složili da im je ovakav način obrade lektirnog djela zanimljiv, da budi u njima radoznalost i zainteresiranost, te da jedva čekaju novu lektiru.

Svi su izjavili da je hrana poput, pecipala, principala, slanine, kobasica, sira, uštipaka, domaćeg kruha,patišpanja…puno bolja od muffina, krafni i salama, a zdravi biljni čaj  i limunada ukusniji od tvorničkih sokova.

Milica Josipović

Slike pogladajte na sljedećoj poveznici: fotogalerija

« Ožujak 2024 »