Autor: Antonela Matić, 17. 11. 2021.

Hrvatski sabor u ožujku 2020. godine donio je Zakon o proglašenju Vukovara mjestom posebnog domovinskog pijeteta te se otada 18. studeni obilježava kao Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Vukovar je mjesto posebnog domovinskog pijeteta zbog svoje važne uloge i mjesta u povijesti uspostave samostalne, neovisne, suverene i demokratske hrvatske države te predstavlja simbol hrabrosti, žrtve, pobjede i zajedništva u Domovinskom ratu, kao i Škarbnja, koja je jedno od mjesta najvećeg stradanja. Pijetet i sjećanje posvećeni su također i onim žrtvama i stradalnicima Domovinskog rata koji su nestali i čije sudbine su još uvijek nepoznate.

U trajno sjećanje, a posebice sada na dan posvećen njihovoj žrtvi i stradanju, u spomen na njih upalimo svijeće na svojim prozorima i na ulicama.

Pozivamo sve učenike, djelatnike i mještane, koji su u mogućnosti, da u srijedu 17. studenoga 2021. u 19 sati i 15 minuta dođu na školsko igralište sa svijećom te zajedno pođu u ulicu Poljičkih kneževina zapaliti svijeću za Vukovar.

Posebno molimo sve na pridržavanje epidemioloških mjera i preporučujemo nošenje maski bez obzira što će se povorka odvijati vani.

Obavještavamo sve učenike da u četvrtak 18. studenoga zbog sjećanja na žrtve Domovinskog rata neće biti nastave. Petak 19. studenoga također nema nastave, kao što je predviđeno Godišnjim planom i programom rada škole.

Nastava se nastavlja u ponedjeljak 22. studenoga 2021. po redovnom rasporedu.

"Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti. A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste vi.”

Siniša Glavašević

« Svibanj 2024 »