> Knjižnica
Knjižnica

Školska knjižnica OŠ „Srinjine“smještena je na drugom katu školske zgrade (odmah uz informatičku učionicu) i mjesto je druženja učenika te informacijsko i komunikacijsko središte. Fond knjižnice broji oko 3500 naslova. Knjižnični fond se trenutno unosi u program MetelWin te će nakon određenog vremena postati pretraživ učenicima i učiteljima putem Interneta.

U malom prostoru naše knjižnice smješteno je jedanaest polica od kojih su neke popunjene lektirnim naslovima, neke referentnom zbirkom za učitelje i učenike, a neke opet raznolikim multimedijalnim izvorima znanja te časopisima za mlade i „starije“. Nažalost knjižnični fond još uvijek ne zadovoljava potrebe učenike lektire, ipak ulaže se kontinuirani trud u izgradnju i obnavljanje fonda knjižnice. Tako su u školskoj godini 2009./2010. pristigle tri donacije na adresu knjižnice i obogatile naš svijet knjiga. U knjižnici se uz knjige nalaze još tri računala, dva za potrebe učenika i jedno radno računalo za potrebe knjižničarke.

Školska knjižnica je sastavni dio odgojno-obrazovnog sistema te je izravno uključena u nastavni proces i učenje. Školska knjižnica pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo koje se temelji na znanju i informaciji. Opskrbljuje učenike vještinama za učenje tijekom školovanja te za cjeloživotno učenje, razvija njihovu maštu i osposobljava ih za život odgovornih građana.

Radno vrijeme školske knjižnice:

ponedjeljak: 8,30-14,30
srijeda: 8,30-14,30
svaki drugi petak: 8,30-14,30

Napomena: Knjige se mogu posuđivati za vrijeme malih odmora i nakon završetka nastave, te za vrijeme školskog sata ukoliko vas tako upute učitelji.

Knjižničarka: Tea Radić

Preporuke

Izbor knjiga za zimske praznike

Autor: Anita Dujela, 19. 12. 2016.

Možda nema dana našeg djetinjstva koje smo tako ispunjeno živjeli od onih koje smo proveli sa omiljenom knjigom.

(Marcel Proust)

« Svibanj 2024 »